نتایج جستجو برای عبارت :

خیابان چهارباغ

کلاس که تمام شد دوستم را در ابتدای کوچه دیدم. خوشحال شدم...
در طول مسیر از همه چیز گفتیم...
از پشت بیشه حبیب تا انقلاب را پیاده رفتیم، زاینده رود هم دنبالمان می آمد.
گفتم: کاش یه لقمه نونی میخوردیم، چمیدونم، یه چایی میخوردیم...
رفتیم تو یکی از کافی شاپ های چهارباغ، طبقه بالا بود...
به پایین نگاه میکردم، به مردم که در شور و ولوله بودند...
تو دلم میگفتم خدایا چکار کنم؟ خودت یه راهی نشونم بده
خدایا
خدایا
خدایا
خدایا...
آهنگ توی کافه کل چهارباغ را گرفت:
God
راه بگشا که ز این غمکده افسرده منم
راه بگشا تا که من شیشه ی غربت شکنم
ای دریغا، حسرتا، آه که در نصفِ جهان
دل بریده ز همه عالم و دل مرده منم!
| اصفهان؛ چهارباغ؛ حوالی غروب |
توی چهارباغ نشسته بودیم و به درخت های پاییزی پوش چشم دوخته بودیم، بی هیچ حرفی. دلم گرفته بود. آسمون دلگیر غروب هم دلتنگ ترم کرد. ماحصلش شد شعر بالا. وقتی تایپش توی نوت گوشیم تموم شد، ازش پرسیدم امروز چندمه؟ گفت ٢٠ آذر. به محض شنیدن ٢٠ آذر چشم هام از تعجب گرد شد!
خاله ام معتقده که
تعمیر جک پالت در استان البرز + ضمانت + تعویض تمامی قطعات جک پالت 
با ۳۰ سال سابقه کاری در استان البرز ؛ تعمیر تمامی جک پالت ها از برند های مختلف و تناژهای مختلف 
0922-339-2309 جعفری - تعمیر کننده جک پالت در استان البرز

جک پالت های خود را سریع تعمیر کنید با ضمانت + کم ترین هزینه و بیشترین کارکرد ؛ آقای جعفری اولین تعمیر کننده جک پالت یا پالکتراک در استان البرز هستند با ۳۰ سال سابقه کاری 
0922-339-2309 تعمیر کننده جک پالکتراک - جعفری
تعمیر جک پالت در شهر آسا
در مدرسه ی چهارباغ کتیبه های زیبا و متعددی وجود دارد که با شیوه های مختلفی نگاشته شده اند. این کتیبه ها بر روی چوب، رنگ، فلز و کاشی مکتوب شده است. کتیبه های نستعلیق در دست اندازهای چوبی، غرفه های شش گانه اطراف سراسری مدخل ورودی، با اشعاری به خط محمد صالح اصفهانی (7773 ه.ق)؛ کتیبه های سنگاب وسط سرسرای مدرسه به قل یکی از طلاب به نام محمد مهدی الحسینی و حجاری محمد طاهر (7770 ه.ق)؛ که شامل صلوات بر چهارده معصوم است. کتیبه ی حکاکی شده سنگ شاخ موجود در شرق
کوتاه و خلاصه بگم: تعطیلات‌بین دو ترم اصلا اون چیزی نیست ک عادم تصور میکنه! اگ بگین اندکی تونستم ب اون هزاران کاری ک باید، برسم نتونستم! همچنان لباس ندارم، وسایلی رو ک باید میخریدم نخریدم، بجز کیم و مه و شادی هیچ کس دیگ ای رو ندیدم، ساعت خوابم درست نشده و چهارباغ نرفتم! دقیقا داشتم چیکار میکردم؟ لباس های زشت و گرون و لباس عروس های زیادی دیدم اند یس، دت ویل هرت یور برین!
الان از نیمه شب چهارشنبه گذشته وارد پنج شنبه شدیم. صبح چهارشنبه رفتم چهارباغ... ف رو دیدم... توی یه کافه نشستیم و کلی گپ زدیم... حرفهای خوبی زدیم... راههای برام گشوده شد ...
بعداز ظهر هم رفتم بعد از چند هفته سری به ریحانه زدم...
شب هم کتاب خوندم... خسته و گیج بودم ولی باید یه کاری کرد...
چقدر خوب شد برام عکس فرستاده بودی آخر شبیه... چقدر خوب شد صدات رو شنیدم...تعطیلات کریسمسه... ما اینجا گیر افتادیم توی هوای آلوده...
دلم گرمه به بودنت
باربری واتوبار در تهران اتوبار حمل و نقل اثاثیه منزل بسته بندی اثاثیه منزل اتوبار نزدیک به ستارخان مرزداران گلستان جنوبی جنت آباد شمالی پونک فردوس ابراهیمی شمالی شهرزیبا شهران کاشانی تعاون شهرزیبا شهران کاشانی خیابان لاله چهارباغ جابجایی اثاث منزل 
تو را برای این روزها می‌خواستم که ساغری‌سازان و صیقلان را راه برویم و هرچیزی غیر از جادوی تو و رشت دود شود.
تو را برای این روزها می‌خواستم که چهارباغ و خواجه پطروس را کشف کنیم و درخت قشنگ کوالالامپور را نشانت بدهم.
تو را برای لمس بوی خوش آتشکده یزد می‌خواستم
تو را برای حال خوش شیخ زاهد گیلانی و استخر لاهیجان می‌خواستم
 تو به اندازه‌ی سال‌های نوری دور به نظر می‌رسی و من دلتنگی‌ام را پای درختان کولالامپور، لابه‌لای عتیقه‌های اسحاق و کتا
خرید و فروش زمین ،باغ،باغچه، لوکس ترین و زیباترین ویلاها در مناطق زیبا و خوش آب وهوای کردان و سهیلیه و چهارباغ کرج.ارزان ،زیبا،لاکچری در لشکرآباد،اغلان تپه،آغچه حصار،زعفرانیه،سنقرآباد،  .بهترین انتخاب ،متناسب با هر بودجه ای  .خرید ویلا اطراف تهران
همیشه با خودم فکر می‌کردم،آخرین جایی که ممکن است دلم برایش تنگ شود جایی نیست جز دانشگاه.آنقدر از وجب به وجبش متنفر بودم که هیچ وقت فکر نمی‌کردم آرزوی دوباره دیدنش را داشته باشم.هر چهارشنبه که قرار بود دو روز از دانشگاه فاصله بگیرم،با مترو به چهارباغ می‌رفتم و برای خودم جشن کوچکی ترتیب می‌دادم!نشستن روی یکی از نیمکت ها،خریدن یک چایی داغ و یک نخ سیگار از یکی از دکه ها و تماشای آدم ها.
ادامه مطلب
زنگ می زنم به عین ..جواب میده که کار دارم کار ضروری که نداری ...میگم نه 
دو قسمت از سریال نهنگ ابی را می ببنم جداب نیست برام .
لیست مخاطب ها را بالا و پایین می کنم 
پیام میدهم به الف . می نویسه رفته پیست اسکی ..
زنگ می زنم به نون ..هنوز درگیر هدیه ولنتاین است و داره میره بیرون ...
زنگ میزنم میم ..رفته سر مرده ها ...حوصله ام سر رفته ..از پنجره ادما را نگاه می کنم که با یه نم باروون وسایل جمع کردند به سمت ماشین ..
به گزینه گلستان شهدا و پیاده روی فکر می کنم ...به
تحلیل مهمانسرای عباسی اصفهان فرمت فایل دانلودی: .rarفرمت فایل اصلی: pptتعداد صفحات: 25حجم فایل: 4031 کیلوبایت قیمت: 12500 تومان
توضیحات:
در این فایل مهمانسرای عباسی واقع در اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای25اسلاید قابل ویرایش می باشد.این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
بخشی از متن فایل:
هتل عباسی یا هتل شاه عباس یکی از هتل‌های بزرگ ایران و شهر اصفهان است که به دلیل معماری آن و اقامت در مکانی که متعلق به دوران ص
این کیفها کاملا دستبافت و قابل شستشو میباشد.در استان یزد بافت می شود و هزینه ارسال ۱۴تومان است.تمام مدلهادر رنگ دلخواه مشتری بافت می شود.
به مناسبت عید مبعث به تمام سفارشاتی که تافردا ثبت شود یک عدد کیف پول اشانتیون داده می شود.

دقایقی پیش
تلفن:۰۹۱۳۸۵۸۵۵۱۸
هشدار پلیس:
لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.
دسته‌بندی:کیف/کفش/کمربند
محل:اصفهان، چهارباغ خواجو
نوع آگهی:ز
نظام کاشت: اولئاریوس نوع درختان باغ های خیابان چهارباغ را این­گونه، توصیف کرده است: «مردم اصفهان و اصولا ایرانی­ها باغ را خیلی دوست دارند؛ ولی باغ­های خود را به شیوه اروپایی­ها با گل و انواع درختان میوه تزیین نمی­کنند، بلکه در آن­ها درختان سایه­دار و ازجمله چنار می­کارند. این درخت  که برگ­های پهنی چون مو دارد، در اروپا تقریبا ناشناس است، میوه نمی­دهد و از چوب آن برای ساختن در و پنجره استفاده می­نمایند(اولئاریوس، 1379، 604). وی تعداد درختان را
امشب خواستم یه لیست کوچیک از چیزایی که ازش لذت میبرم رو بنویسم البته قبلش صدتاشو برا خودم نوشتم اما میخواستم شما رو هم تو لذت کوچیک خوندش شریک کنم 
خدا رو چه دیدین شاید شما هم هوس کردین بنویسین
لذت های کوچک من

سفر
خوردن شربت خاکشیر
 کتاب خوندن تو سکوت شب
 رفتن گلستان   شهدا
چهارباغ تو پاییز

مرتب کردن اتاقم
  باقلوا
 جمع خانوادگی
کلاسای ترنم
 خاطره نویسی

نگاه کردن به آسمون
 قدم زدن توساحل
 بحثای علمی و تخصصی
 تفکر
 سینما

کم کم دارم با اصفهان رابطه دوستانه برقرار میکنم. اولاش سخت بود که از تهران دل بکنم و بیام اصفهان زندگی کنم. تهران رو دوست داشتم چون تقریبا تمام کسایی که میشناختم تهران زندگی میکنن. قبلا زیاد اصفهان اومده بودم اما نه برای موندن و زندگی کردن. شب اولی که اومدیم اصفهان رو یادم نمیره؛ مثل شب اولی که رسیدم برلین. سرد بود. با وجود این که بهار بود، من حس میکردم برف اومده! خسته و عصبی بودم. هنوز جهیزیه م از تهران نیومده بود و ما بودیم و یه خونه ی خالی. س
هتل عباسی اصفهان توضیحات و مشخصات
مطمئناً اگر به اصفهان سفر کرده‌اید، به احتمال زیاد نام هتل عباسی اصفهان را زیاد شنیده‌اید.هتل پنج ستاره مجلل عباسی، کهن‌ترین هتل جهان و یکی از بزرگ‌ ترین هتل‌های ایران است.این هتل با قدمتی 300 ساله در خیابان چهارباغ عباسی شهر تاریخی اصفهان واقع شده است.هتل عباسی اصفهان در سال 1106 هجری قمری به دستور شاه سلطان حسین صفوی با معماری شکوهمند ایرانی طراحی و بنا گردید.و در سال 1351 بنای آن به سبکی مدرن با امکانات رف
نظام کاشت: تعداد چهار ردیف درخت و از نوع چنار یک مسئله مشترک مطرح شده بین اکثر سیاحانی بوده که در دوره قاجار از اصفهان دیدن کرده­اند(دیولافوا، 1371، 499، نوردن، 1365، 117، هولستر[1]، 1355، 78). سیاحانی که در دورة صفویه به اصفهان آمدند، تعداد ردیف درخت چنار برای خیابان چهارباغ اصفهان را دو ردیف بیان داشته­اند(کمپفر، 1363، 196 و جملی کارری[2]، 1348، 67). اکثر سیاحان برای این خیابان درخت چنار را برشمردند، تنها در تاریخ عالم آرای عباسی از درختان سرو و چنار و کاج و ع
تعمییرات تخصصی جک پالت در استان البرز 09223392309 
تعمییرا جک پالت به صورت تخصصی و حرفه ای و ارزان 09223392309
خرید و فروش جک پالت نو و دست دوم در استان البرز 09223392309 

تعمییرات و خرید و فروش جک پالت در شهر های زیر صورت میپذیرد برای استان البرز تماس بگییرید 09223392309
کرج
فردیس
کمال شهر
نظرآباد
محمد شهر
ماهدشت
مشکین دشت
هشتگرد
چهارباغ
شهر جدید هشتگرد
خرید و فروش جک پالت و تعمییرات تخصصی بازرگانی جعفری 09223392309
خرید و فروش جک پالت و تعمییرات جک پالت در محمد شهر کرج 09223392309

تعمییرات و خرید و فروش جک پالت در شهر های زیر صورت میپذیرد برای استان البرز تماس بگییرید 09223392309
کرج
فردیس
کمال شهر
نظرآباد
محمد شهر
ماهدشت
مشکین دشت
هشتگرد
چهارباغ
شهر جدید هشتگرد
خرید و فروش جک پالت و تعمییرات تخصصی بازرگانی
تعمییرات جک پالت در فردیس کرج ؛ خرید و فروش جک پالت نو و دست دوم + تعمیر در فردیس کرج

کرج
فردیس
کمال شهر
نظرآباد
محمد شهر
ماهدشت
مشکین دشت
هشتگرد
چهارباغ
شهر جدید هشتگرد
خرید و فروش جک پالت و تعم
تعمییرات جک پالت در شهر نظر آباد کرج استان البرز تعمییر و خرید و فروش جک پالت نو و دست دوم

کرج
فردیس
کمال شهر
نظرآباد
محمد شهر
ماهدشت
مشکین دشت
هشتگرد
چهارباغ
شهر جدید هشتگرد
خرید و فروش جک پال
بیایید همه با هم دور ایران عزیزمان بگردیم و از زیبایی‌های آن لذت ببریم.

گلچینی از بهترین تصاویر زیبا از ایران را برای شما تهیه کرده‌ایم تا از دیدن آن به وجد بیایید و زیر لب  بگویید : ایران قشنگ‌مان چقدر زیباست! زیبایی، لطافت و انرژی خوب این  تصاویر زیبا تقدیم به همه همراهان صفحه گردشگری پیام دلتا. امیدواریم با  دیدن این عکس‌ها حال دل‌تان خوب‌تر از همیشه شود. اگر دوست دارید با  زیبایی‌های ایران بیشتر آشنا شوید اینجا را بخوانید.
.این عک
تعمییر جک پالت و خرید و فروش جک پالت نو و دست دوم در شهر جدید هشتگرد و هشتگرد

کرج
فردیس
کمال شهر
نظرآباد
محمد شهر
ماهدشت
مشکین دشت
هشتگرد
چهارباغ
شهر جدید هشتگرد
خرید و فروش جک پالت و تعمییرات ت
ابرهای تیره آسمان زندگی‌ام را پوشانده. خسته‌ام. تعطیلات فرجه‌ها را از شنبه‌ی هفته‌ی پیش برای خودم آغاز کرده‌ام و بیش‌تر از ده روز می‌شود که کلاس‌ها را شرکت نکرده‌ام. به قول دوستی، عملا دچار تعارض داخلی شده‌ام. حضور در خوابگاه را هم نمی‌توانم تاب بیاورم... اما جایی را هم ندارم که بروم. نمی‌دانم راه درست و غلط کدام است. خسته‌‌ام.
دیروز خواستم از واقعیت فرار کنم. بی‌هدف سوار اتوبوس شدم و به اصفهان رفتم. نمی‌دانستم کجا باید بروم. نمی‌دا
شاه عباس از کودکی تا شروع سلطنت هجده سالگی در هرات به سر می­برد و شهر هرات که یکی از پایتخت­های تیموریان و مشتمل بر باغ­های بسیار بود، در شکل­گیری تفکر او از شهر ایده­آل نقش اساسی داشته است، لذا باغ­شهر هرات به عنوان الگویی ابتدایی در ذهن داشته و به هنگام استقرار در اصفهان با راهنمایی علمای شیعی به طور خاص «شیخ بهایی» به گسترش شهر براساس الگوی باغ ایرانی که نوعی باغ­شهر محسوب می­شود، فرمان داد(انصاری، 1380، 50). لیکن نظم و سازمان فضایی حاکم بر
لشگرآباد, بخش مرکزی شهرستان فردیس, رامجین, بخش چهارباغ, شهرستان ساوجبلاغ, استان البرز, ایران
900,000,000تومان
فروش ویلا ۴۸۰ متری لوکس واقع در لشگراباد سهیلیه(فاصله کم تا کردان)
 ۱۶۰ متر بنای نوساز و تراسی زیبا و دلنشین
با امکانات آب و برق و سهمیه آب کشاورزی
استخر کاشی با تسویه خانه
پنجره ها upvc غرق در نور آفتاب
ویو بی نظیر ، با درختان مثمر ۱۰ ساله
دنج و خوش مسیر
قیمت 900 ملیون تومان
خرید ویلا در سهیلیه متناسب با  هر سلیقه ای
خرید ویلا در کردان متناسب
اصفهان مهد فرهنگ و هنر ایرانی است که از سال ها پیش مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی زیادی بوده است. جاهای دیدنی اصفهان بسیار متنوع است و یکی از زیبا ترین آنها جاذبه های تاریخی است. بنا ها و عمارات های تاریخی اصفهان که اغلب آن ها مربوط به دوران صفویه هستند، جلوه زیبایی به شهر اصفهان بخشیده است. این اماکن تاریخی از جمله مساجد، اماکن مذهبی، کاخ ها، کاروان سرا ها و ... از دلایل اصلی سفر مسافران به این شهراست. در این مقاله قصد داریم تا جاهای دیدنی ا
اصفهان مهد فرهنگ و هنر ایرانی است که از سال ها پیش مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی زیادی بوده است. جاهای دیدنی اصفهان بسیار متنوع است و یکی از زیبا ترین آنها جاذبه های تاریخی است. بنا ها و عمارات های تاریخی اصفهان که اغلب آن ها مربوط به دوران صفویه هستند، جلوه زیبایی به شهر اصفهان بخشیده است. این اماکن تاریخی از جمله مساجد، اماکن مذهبی، کاخ ها، کاروان سرا ها و ... از دلایل اصلی سفر مسافران به این شهراست. در این مقاله قصد داریم تا جاهای دیدنی ا
بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی وقت پش می خواستم قسمت 2 رو بنویسم اما مصادف شد با شهادت سردار و بقیه ی ماجراها در نتیجه عقب افتاد. و خب یه ماجرای جدید پیش اومد که مجبور شدم اول یه ویرایش 1.5 بدم بیرون بعد 2 رو بگم! ( احتمالا یه 2.5 هم داشته باشیم)
این قسمت: من و هدایت الله !
قصه از اونجایی شروع میشه که به اون دوست بنگلادشی - که اسمش هدایت الله هست - گفته بودم اگه دوست داری یه چند روزی بیا اصفهان. و خب نشده بود که بیاد. اما فرجه ی بین دو ترم فرصت خیلی خوبی بود.
 ساعت پنج صبح در چهارباغ، ده شب در اکباتان، دو نیمه شب روی پشت‌بام. در آسمان به دنبال تو می‌گشتم. رواق به رواق خراسان، از صحن جدید تا پنجره فولاد، سقاخانه، کاشی‌کاری‌ها. دوان در شبستان‌های مسجد گوهرشاد، دوان در زانو بغل گرفتن‌های زیر طاق ایوان مقصوره. سال‌ها دویده‌ام تا تو. آغازش را حتی یادم نمی‌آید. 
از حیاط خانه‌ی کوچه باغ امیریه‌ی تهران، نگاه می‌کردم از بین برگ‌های پهن تیره و در میان آبی‌ها نور را می‌جستم که او خودش از پشت دانه‌
امسال ازاون سالهایی بود که شاهد اتفاقات جورواجور زیادی توزندگی بودم،از ابان ماه تلخش که خبرناگواربچه های عمه به گوشمون رسید که حقیقتا یکیش هم درست از اب دروامد وبچه تو شکم عمه براثر یک نقص قلبی فوت شد واذرماهش که با قطع رابطه بابهناز وبعدهم اشتی کنون با خرید هدیه تولد و مجدد قطع رابطه کردنش ازبزرگترین معماهای زندگیم بود که اکنون خیلی مشتاقم هدیه ش رو پس بدم وبگم محبت شیرینتر از هدیه تولده حیف که دیگه نمیبینمش و این هدیه ش مثل تومورسرطانی ک
زیر سایه دلچسب درختهای سر به فلک کشیده، روی صندلیهای قهوه ای کنار خیابان بی نظیر چهارباغ عباسی نشسته بودیم و جایتان خالی، جعبه ویژه (جعبه ای شامل فیله مرغ، قارچ سوخاری و سیب زمینی سرخ کرده) می خوردیم و خلاصه با خودمان خوش بودیم که صدای خانمی از میز کناری توجهمان را جلب کرد: 
_ شما گرمتون نیس چادر سر کردید؟ من که همین جوریش پختم!
نگاهش کردم؛ زنی حدود ۵۵ ساله، با تیپ کاملا ساده، سر تا پا مشکی و موهایی که کمی پیدا بود. با لحن بدی سوال پرسیده و در و
زیر سایه دلچسب درختهای سر به فلک کشیده، روی صندلیهای قهوه ای کنار خیابان بی نظیر چهارباغ عباسی نشسته بودیم و جایتان خالی، جعبه ویژه (جعبه ای شامل فیله مرغ، قارچ سوخاری و سیب زمینی سرخ کرده) می خوردیم و خلاصه با خودمان خوش بودیم که صدای خانمی از میز کناری توجهمان را جلب کرد: 
_ شما گرمتون نیس چادر سر کردید؟ من که همین جوریش پختم!
نگاهش کردم؛ زنی حدود ۵۵ ساله، با تیپ کاملا ساده، سر تا پا مشکی و موهایی که کمی پیدا بود. با لحن بدی سوال پرسیده و در و
برج های 12 فروردین
موقعیت مکانی و مشخصات برج ها
تهران – میدان المپیک – انتهای بلوار امیرکبیر – ناحیه شرق دریاچه چیتگر – منطقه 22 شهرداری تهران 
ملک پروژه شرکت تعاونی مسکن 12 فروردین در منطقه 22 شهرداری تهران به علت قرارگرفتن بین چهارباغ تجاری و اداری و موقعیتی که به لحاظ همجواری با شرق دریاچه مصنوعی چیتگر دارد تحت عنوان مجتمع مسکونی سکنا ساحل نامگذاری شده است. بطوریکه ضلع شمال غربی، غرب و جنوب غربی مجتمع مسکونی سکنا ساحل از منظر کامل دریاچ
شهرک چیتگر یا شهرک امام رضا
شرکت بنیان توسعه و عمران هادی چند سالی می‌شود که پروژه‌ای بزرگ را به عهده گرفته است. ساخت شهرک چیتگر؛ بزرگ‌ترین و لاکچری‌ترین شهرک منطقه 22 به لحاظ کیفیت ساخت برج‌ها و آپارتمان‌های این شهرک وضعیت فوق ایده‌آلی دارند. در چشم‌انداز شهرک چیتگر، حدود ۵ پهنه دیده می‌شود که سه پهنه آن یعنی A،B و C در حال حاضر در دست احداث هستند. آنطور که به نظر می‌رسد، صاحب خانه شدن در این شهرک، می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌
شهرک چیتگر یا شهرک امام رضا
شرکت بنیان توسعه و عمران هادی چند سالی می‌شود که پروژه‌ای بزرگ را به عهده گرفته است. ساخت شهرک چیتگر؛ بزرگ‌ترین و لاکچری‌ترین شهرک منطقه 22 به لحاظ کیفیت ساخت برج‌ها و آپارتمان‌های این شهرک وضعیت فوق ایده‌آلی دارند.
دسترسی های شهرک امام رضا
شهرک چیتگر در جنوب بزرگراه شهید خرازی (همت غرب) و در نزدیکی دامنه رشته کوه البرز واقع شده است.همجواری با بزرگراه های حکیم و همت به عنوان دو شریان اصلی تهران، دسترسی آسان و
از وقتی یادم میاد‌ عاشق کتابا و فیلما و کارتون های ماجراجویی و جنایی بودم. خیلی زودتر از سنی که باید پوآرو و خانم مارپل میدیدم و کتابای آگاتا کریستیو میخوندم. همون جوری که هنوز هم عاشق کتاباشم و سعی میکنم سالی یکی دوتاش رو بخونم. خلاصه من عاشق فیلم و کتاب جنایی، سال قبل یه هته مونده به عید برای خرید کتاب دست خودمو گرفتم و رفتم شهر کتاب چهارباغ. داشتم دنبال کتاب برای عیدی دادن به اقوام میگشتم که چشمم به عکس رولینگ روی قطع یکی از کتابا خورد. رفت
از وقتی یادم میاد‌ عاشق کتابا و فیلما و کارتون های ماجراجویی و جنایی بودم. خیلی زودتر از سنی که باید پوآرو و خانم مارپل میدیدم و کتابای آگاتا کریستیو میخوندم. همون جوری که هنوز هم عاشق کتاباشم و سعی میکنم سالی یکی دوتاش رو بخونم. خلاصه من عاشق فیلم و کتاب جنایی، سال قبل یه هفته مونده به عید برای خرید کتاب دست خودمو گرفتم و رفتم شهر کتاب چهارباغ. داشتم دنبال کتاب برای عیدی دادن به اقوام میگشتم که چشمم به عکس رولینگ روی قطع یکی از کتابا خورد. رف
باغ شاهزاده یا باغ شازده زیباترین باغ تاریخی ایران محسوب می‌شود. این باغ در حدود ۲ کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان و در دامنه کوه‌های تیگران واقع شده و مربوط به اواخر دوره قاجاریه می‌باشد.
 باغ شاهزاده به گونه‌ای استقرار یافته که حداکثر استفاده از مناظر بدیع داخلی را به صورت زیر امکان پذیر می‌سازد: در بدو ورود، به ویژه در طبقه فوقانی سردر خانه به غیر از دیدها و مناظر بیرونی باغ، منظره چهارباغ و در جهت عکس آن منظره کوه را امکان پذیر م
شهر طبس ، شهری کویری در غرب استان خراسان جنوبی ایران است که به دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و تماشایی یکی از مقاصد گردشگری در این استان به شمار می رود.
باغ گلشن یکی از جاذبه های دیدنی شهر طبس و همچنین یکی از ۵۰ باغ برتر دنیا میباشد. باغ گلشن یکی از دو نماد اصلی شهر طبس به شمار می رود و شکل مربعی این باغ تنها در تاج محل هند تکرار شده است. طراحی این باغ بر اساس نمونه چهارباغ و برگرفته از آیات قرانی درباره بهشت است که دو نهر در آن همدیگر را ق
اینجا بارون شدیدی می باره ...
بارون شدید رو خیلی دوست دارم ...فارغ از سرما خوردگی های بعدش ...خیس شدن لباسام و هر چیز دیگه ...اما بارون و باد ...اصلاااا!
میدونید بارون تنها...یه حسی داره شبیه آرامش که باد و بوران اون آرامشو بهم میزنه ...!
الان از اون موقع هاست که دوست ندارم از خونه بیرون بیام ...چون باد شدیدی داره همراهش میاد ...بادی که پنجره ها و درها رو محکم تکون میده و شاخه های درختا رو به شیشه های خونه ها میکوبه ...!
کلا ااما دیگه دلم زمستون نمیخواد ...دلم
مهمانپذیر بید اصفهان
مهمانپذیر بید اصفهان یکی از نزدیک‌ترین مهمانپذیرهای نوساز اصفهان به اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری شهر می‌باشد.مهمانپذیر ممتاز و تازه تاسیس بید در محله تاریخی علی قلی آقا واقع شده است.این مهمانپذیر نوساز در سال 1398 افتتاح شده است.مهمانپذیر بید اصفهان با گرید ممتاز دارای 6 باب اتاق خصوصی و 2 باب اتاق عمومی هشت نفره می‌باشد که همگی مجهز به امکانات استاندارد رفاهی می‌باشند.تنها با کمی پیاده‌روی می‌توانید به حمام و ز
اصفهان در ایران و جهان از دیرباز به "نصف جهان" شهره بوده است. دلایل متعددی سبب این مشهوریت میباشند مانند وجود تمدن های بسیار کهن در این استان همچنین وجود ابنیه هایی با غنای فرهنگی و تاریخی بالا ، تنوع اقلیم و آب و هوا های مختلف در این استان همگی سبب شده این نقطه از کشور تبدیل به قطب گردشگری ایران شود و به نصف جهان شهرت یابد.
تمدن کهن
وجود تمدنی چند هزار ساله در این استان مانند تپه (زیگورات) سیلک کاشان گواه این مدعاست که از وجه تاریخی و وجود تمدن
شهرک چیتگر
موقعیت، مشخصات و امکانات شهرک
شهرک چیتگر در منطقه ۲۲ شهرداری تهران و در جنوب بزرگراه شهید خرازی (همت غرب) و در نزدیکی دامنه رشته کوه البرز واقع شده است. همجواری با بزرگراه های حکیم و همت به عنوان دو شریان اصلی تهران، دسترسی آسان و روان از نقاط مختلف تهران به این شهرک را ممکن کرده است.دو بزرگراه آزادگان و تهران- کرج نیز در نزدیکی شهرک چیتگر باعث شده است تا دسترسی شهروندان عزیز به فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و کرج به راحتی
کاخ چهلستون اصفهانازبرنامه های شهری سلطان عباس نخستین صفوی و پس ازانتخاب اصفهان بعنوان پایتخت , احداث خیابان زیبای چهارباغ وباغهای گوناگون دراطراف آن بود که طرح آن به وسیله روحانی بهایی در محوطه دوچندان وسیعی که دولتخانه نامیده می‌شد ریخته شد . تیم کاخهایی که آغاز آن امارت خوب قاپو بود تا عرصه مهم و مرکزی چهارباغ عباسی ادامه داشت . دراین محوطه پهناور که یک سری کاخ هم بومی بود , عمارات دیگری مثل سالن اشرف وکاخ هشت پردی
بی‌اختیار دلتنگت می‌شوم. صدای آهنگ hey pretty lady مال Michael Jackson داره از یه برنامه تلویزیونی مسابقه رانندگی ایرانی پخش می‌شه. البته بدون صوت. امروز صبح با محمد جان رسیدیم اصفهان. تا ظهر خوابیدیم و وقتی بیدار شدیم، مامان‌جون در حال آماده‌سازی لازانیا بودند. بعد از ناهار همه خوابیدند. البته فکر کنم که محمد نخوابید و داشت فوتبال نگاه می‌کرد. اما بعد از ناهار حدود ساعت ۵ رفتیم چهارباغ تا شلواری که مامان جون برای من خریده بودند ولی سایزش کوچک بود را
روی صندلی سایت دانشکده نشسته‌ام. دو ساعت دیگر امتحان طراحی الگوریتم دارم و در خود سر سوزنی آمادگی نمی‌بینم.  امروز صبح حس میکردم همه چیز دارد بهتر میشود. بالاخره بیست و سه روز طاقت آورده‌ام. کم که نیست. به تازگی بخش کوچکی از ذهنم آزاد شده و برای اینکه بیکار نماند آنرا اختصاص داده‌ام به اینکه ارزیابی کند ببیند آیا قرار هست در این رشته کاره‌ای بشود؟ یا اصلا دوست دارد؟ اینبار دلم نمی‌خواهد فرار کنم. برعکس؛ دلم میخواهد با خیال راحت فقط به علا
کامل ترین و
حرفه ای ترین سیستم ردیابی و مدیرت ناوگان ایران (شرکت ایده آل - برتر در ایران)
نهایت کیفیت
تمام محصولات
دارای 24 ماه گارانتی تعویض معتبر شرکتی و 10 سال خدمات پس از فروش شرکت ایده آل
رهیابان عصر نو شماره ثبت 56445 می باشد.دارای نمایندگی
فروش و نصب سراسر ایران
چرا ردیاب شرکت
ایده آل را انتخاب کنید؟
1-دستگاه دارای
استاندارد کنترل کیفیت ایران و CE اروپا و FCC آمریکا و سازمان تنظیم مقررات
رادیویی ایران از نظر کیفیت و اصالت محصول
2-سرور مرکزی
تما
عکسهای زیبای ایران را با هم ببینیم و غرق در لذت شویم.
عکس های زیبا ببینیم تا چشمان‌مان به زیبایی عادت کند. ایران زیباست. شاید فرصت سفر به همه جای ایران راحت نباشد. ولی نگران نباشید. ما در مجله گردشگری پیام دلتا هر هفته عکسهای زیبا از گوشه و کنار ایران نشان‌تان می‌دهیم. حس خوب این عکسها تقدیم به همه همراهان صفحه گردشگری پیام دلتا. با ما همراه باشید تا در هشت دقیقه کل ایران را بپیماییم و از زیبایی‌های آن سر شوق بیاییم.
روز تعطیل را باید چگونه آ
پس از تبریز و تهران، اصفهان با محله‌‌های توسعه‌یافته خود و همچنین برخورداری از امکانات رفاهی کامل در اولویت متقاضیان برای خرید خانه است.
اصفهان، شهری است که در ۴۲۵ کیلومتری جنوب تهران، در دامنه شرقی کوه‌های زاگرس بر آبرفت‌های زاینده‌رود بنا شده است. اصفهان با ۱۴ منطقه شهری، از غرب به خمینی شهر و نجف آباد، از جنوب به کوه صفه و سپاهان شهر، از شمال به شاهین شهر و از شرق به منطقه بیابانی منتهی می‌شود. نقش کلیدی اصفهان در شبکه گردشگری، فرهنگ

ایمیل: Info@nadergallery.ir
کانال تلگرام: t.me/nadergalleryir
صفحه اینستاگرام: instagram.com/nadergalleryir

شعبه مرکزی: چهارباغ خواجو، روبروی درب صدا و سیما، مبل نادر
شعبه دو: چهار راه حکیم نظامی، نرسده به خاقانی، مبلمان خانه آرمانی
شعبه سه: مجموعه سیتی سنتر، طبقه دوم، مبلمان خانه آرمانی

تلفن: 03132226939
موبایل: 09132941008
پیامک: 10007008
شهر مشهد که از وجود حرم امام رضا (ع) بهره می برد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و به همین دلیل است که سالانه نظر  گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب می کند، به همین خاطر این عامل باعث شده تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه های گردشگری نیز پیشرفت های چشمگیری داشته باشد و با گذشت زمان این شهر بیشتر از قبل از قالب مذهبی خارج شده و جنبه های گردشگری پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تا محبوب ترین و پرطرفدار ترین جاهای دیدنی
همزمان با رشد چشمگیر جمعیت و شهر نشینی ، طبقات ساختمان ها و تعداد واحد های آن ها رو به افزایش رفت ، بسیاری از افراد علاوه بر اینکه محل سکونت برایشان مهم است ، لوکس بودن و تجهیزات ساختمان نیز برایشان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است ، بنابراین ساختمان سازان شروه به ساخت برج هایی بزرگ و لوکس برای سکونت کردند . از این رو افراد زیادی زندگی در برج را فقط به خاطر امکانات آن انتخاب می کنند ، اما چه امکاناتی در برج ها وجود دارد که وجه تمایزی آشکار را
آیا می دانستید کهن ترین شهر های تاریخی دنیا دارای یک نماد و یک داستان ایینی هستند که معمولا گردشگران و توریست ها آن شهر را به آن داستان یا نماد می شناسند. مثلا نماد شهر رم یک گرگ هست، که در حال شیر دادن به دو پسر بچه می باشد و این نماد در همه جا دیده می شود و هنگامی که شما وارد شهر رم می شوید این نماد را در جای جای شهر می بینید و در باره آن داستان ها می شنوید. یا نماد شهر بروکسل یک پسربچه ایستاده هست که در حال ادرار می باشد و مجسمه این پسر بچه در همه
پس از گذشت شش روز از فصل پاییز، بدین وسیله اعلام میدارم که میخواهم نهایتا تابستان نامه ی اینجانب را به رشته ی تحریر دراورم :)
تابستان نامه ی توی دفترخاطراتم هرچند پراتفاق تر از پارسال بود، کمتر از پارسال شد. امسال ده صفحه شد پارسال چهارده، پانزده تا :)
1.کتاب: خودتان اولین گزینه را میتوانستید حدس بزنید D: خب این تابستان سی تا کتاب قرار گذاشتیم بخوانیم و من سی تا خواندم :) تازه یک ده روزی هم اضافه آوردم که چون به سفر و باقی مانده کاری ها گذشت، دیگر
با راه اندازی سیستم استفاده از کارت سوخت، تعیین رمز مورد نظر برای این کارت‌ها بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با راه اندازی سیستم سهمیه بندی و الزام سوخت گیری با کارت سوخت از روزهای گذشته، جایگاه کارت سوخت برای رانندگان ویژه و با اهمیت شده است، همچنین شرکت پخش فرآورده های نفتی نیز برای کاهش میزان تخلفات و دسترسی به سهمیه هر یک رانندگان برای کارت های سوخت از همان سال های ابتدای ا
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۸ شعبان ۱۴۴۰ هجری
۱۴ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ )
• روز بزرگداشت ادیب و عارف شهیر "شیخ فرید الدین عطار نیشابوری"
• مرگ "امیراسداللَّه علم" نخست‏وزیر و وزیر دربار پهلوی (۱۳۵۷ ش)
• شهادت برادر "رضا چراغی" فرمانده لشکر محمد رسول‏اللَّه(ص) (۱۳۶۲ش)
• عملیات نامنظم فتح ۵ در شمال سلیمانیه توسط سپاه پاسداران (۱۳۶۶ش)
• عملیات نصر ۱ در غرب بانه توسط سپاه (۱۳۶۶ش)
• اعتراف صری
محله جنت‌آباد یکی از محله‌های غرب شهر تهران است که در منطقه ۵ شهرداری قرار گرفته و از آب‌وهوای مطلوبی برخوردار است.
منطقه ۵ شهرداری تهران، یک بهشت را در قلب خود جا داده است؛ به نام جنت آباد. این محله از غرب به شهران، از شمال به حصارک، از جنوب بهخیابان آیت الله کاشانی و از شرق به پونک و زمین‌های چهاردیواری محدود است. پیش از خرید آپارتمان در جنت آباد با این محله بیشتر آشنا شوید.
به گزارش مجله دلتا خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در محله جنت آب
قانون مدنی مهم‌ترین قانونی است که بخش عمده‌ای از قواعد و شرایط عام و اختصاصی حاکم بر روابط میان افراد یک جامعه را تبیین نموده است. قانون مدنی در سال ۱۳۰۷ به تصویب رسیده است و مواد ۴۶۶ تا ۵۱۷ آن، به بیان قواعدِ کلی و عامِ مرتبط با عقد اجاره اختصاص یافته است. مطابق آنچه در این مواد ذکر شده­ است عین مستأجره در عقد اجاره می‌­تواند شخص، شیء یا حیوان باشد و موارد اجاره‌ی اشخاص نیز اجاره‌ی خدمه و کارگر و همچنین اجار‌ه‌ی متصدی حمل‌ونقل را در برم
بسم الله الرحمن الرحیم
قسمت قبلی نصفه نیمه منتشر شد، در نتیجه مجبورم شدم ادامه رو توی این پست بگم.
تا اونجایی گفتم که رسیدیم سر میدان انقلاب و ایستگاه صلواتی و تعجبش نسبت به این که: مگه فاطمه بنت محمد به شهادت رسیده (بخونید کشته شده) ؟
نمی دونستم چطوری براش بگم. اون لحظه نیت کردم که ماجراهارو سربسته براش بگم و بفرستمش پی کارش. تا یکم گیج و منگ تاب بخوره و خودش برسه به حقیقت. برای همین یکم زمان می خواستم تا اگه بشه یه سناریو برای خودم بچینم برای ه
مهم‌ترین درخت جنگل های هیرکانی ، درخت مازو است. این درخت را "درخت غول" هم می‌نامند. چون ارتفاع خیلی زیادی دارد.

جنگل های 40 میلیون ساله هیرکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو به نام ایران ثبت شد. به به! چه ثبت افتخار آمیزی. به بهانه این اتفاق قصد داریم با هم به جنگل های هیرکانی سفر کنیم و باید و نبایدهای آن را با شما در میان بگذاریم. پس کفش و کلاه‌تان را بپوشید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا سفری به ارزشمندترین جنگل پهن برگ دنیا داشته با
مناطقی زیبا که باید دید
کرج یا استان البرز ،استانی سرسبز با جاذبه های بکر که با زیبایی های خود و مناطق سرسبزی که در دل خود جا داده تبدیل به یکی از تفرجگاههای ایران شده است.
در تعطیلات آخر هفته افراد زیادی برای یک تفریح دلچسب به همراه خانواده قدم به این مناطق می گذارند تا خستگی یک هفته سخت کاری را در طبیعت سرسبز رفع کنند.
حال به معرفی چند منطقه دیدنی از استان البرز می پردازیم.
یکی از زیباترین جاده های ایران ، جاده چالوس
جاده چالوس ،جاده ای زیبا
مقاله ای در باره همدان قدیم که در مدرسه ارائه کردم:
همدان قدیم
درس آزاد : فرهنگ بومی
مثلاً مقدمه
در دوران قدیم، همدان شهری کوچک بود که در آن مردم با صلح و صفا در آن زندگی می کردند. همه هم را می شناختند وکلاً مردم زندگی خوبی داشتند. زندگی مردم آن موقع با خودشان، خیابان های شهر و افرادی که در خیابان های همدان از راه های مختلف پول در می آوردند عجین شده بود. در اینجا در همین موارد توضیح می دهیم
تغیرات شهر در طول زمان
در طول زمان خیلی از محلات و خیابان
منطقه 22
معرفی منطقه 22 تهران : جدیدترین منطقه شهری در تهران می‌باشد که پس از افزایش جمعیت شهر تهران جهت رسیدگی بهتر و گستردگی وسعت زیاد این منطقه در سال ۱۳۷۹ به مناطق ۲۱ گانه تهران اضافه گردید.مساحت این منطقه حدود ۶۲۰۰ هکتار است که آن را از نظر وسعت به بزرگترین منطقه شهری تهران بدل نموده است که البته از این مساحت حدود ۱۳۰۰ هکتار متعلق به فضای سبز می‌باشد.
ارتفاع منطقه ۲۲ تهران
میانگین ارتفاع منطقه ۲۲ تهران از سطح دریا ۱۳۴۰ متر می‌باشد. منط
 بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- پسرخاله من  همسرش  ا خانواده مهندس شعشعانی است- ایشان درخواست کرد من روزی به نزد ایشان بروم- خانه ای درشما کشتی وتصور میکنم طولانی ترین استخررا منزل در ان خانه  بود  ومن تصور میکنم که ایشان درامریکا زمانی  مهندسی میخواند  به قایق پاروئی وغواصی علاقمند میشود وبهمین دلیل انرا ساخته باشد  دو  دختر ایشان  فارسی بلد بودند ولی دو دختر دیگر ایشان که بسیارکوچکتربودند درسطح راهنمائی تصور میکنم که فارسی را
اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد باربری در الهیه (barbarirooz barbarirooz.ir) لطفا به بازدید از وب سایت ما.
الهیه که ناقوس منطقه ۱ شهرداری تهران و بادیه نشین شهرنشینی شمیرانات واقع شده است، بهدلیل بالا هستن صحن ارتفاع حسن خستگی ناپذیر به سوی مناطق مجاورش و دسترسی به طرف منظرههای زیبا، یکی از گرانترین مناطق جلاجل ولایت تهران محسوب میشود. این شرکت باربری با دارا حاضر بودن نیروی انسانی کار آزموده و لبه
* زاده : ۱ رمضان۹۷۸ هجری قمری؛ برابر با ۱۵۷۱ میلادی* زادگاه : هرات* تاج گذاری : ۹۸۹ هجری قمری* مکان تاج گذاری : شهر هرات در ایالت خراسان (اکنون در افغانستان)* درگذشت : ۲۴ جمادی‌الاول سال ۱۰۳۸ هجری قمری؛ برابر با ۱۶۲۹ میلادی* مکان درگذشت : اشرف (بهشهر کنونی در استان مازندران)* جانشین : شاه صفی (سام میرزا پسر صفی میرزا)
کودکی شاه عباس
در کودکی به عباس میرزا معروف بود و والی هرات بود؛ شاه اسماعیل دوم صفوی که مردی خشن و نا نجیب بود؛ همانند دیگر برادر زاد
کاروانسراهای متعددی از دوران کهن ایران وجود دارند که امروز به هتل تبدیل شده اند و می توانند به عنوان اقامتگا‌های بی نظیر مورد استفاده گردشگران قرار گیرند.
ساخت کاروانسراها از دوره صفویه در ایران آغاز شد. از دوره‌ای که شاه عباس یکم تصمیم به بازسازی و احیای جاده ابریشم گرفت. برای احداث آن‌ها از معماران کارکشته‌ای نیز بهره برد، تا جایی که می‌توان شاهکارهایی از معماری ایران را در همین کاروانسراها به وضوح دید. به قدری باشکوه ساخته شده‌اند ک
با کمی قدم زدن در سطح شهر و خیابان ها به راحتی می توان دریافت که محیطی که در آن رشد کرده ایم و زندگی می کنیم تا چه حد دچار بی نظمی و هرج و مرج است. هرج و مرجی که در درون خود، هیچ ضابطه و نظمی را شامل نمی شود. مصالح مختلف، ساختمان های کوچک و بزرگ، برج های متنوع، ورودی ها و تورفتگی ها و بیرون زدگی های نامنظم، نورپردازی های زننده و بعضا خودخواهانه، همه و همه نشانگر اغتشاش در محیط یا منظر شهری است. حال چه باید کرد؟ چاره چیست؟
آیا اشکال کار در بینش و نظ
کاخ هشت بهشت به اندازه دو متر از سطح زمین بلند‌تر ساخته شده است و اطاق هـاى آن منقش و با گچ برى مزین است. در‌هایش خاتم سازى و سقف هایش زیباست.
امکان ندارد گردشگری حرفه ای، مسافر اصفهان و یا علاقمند به مکان های تاریخی باشید و هنوز گذرتان به کاخ هشت بهشت اصفهان نیفتاده باشد. مخصوصاً اگر به دیدن سی‌ و سه پل رفته اید مطمئنم که از سنگ‌ فرش‌ های چهار باغ به سمت بازار هنر راهی شده و به این باغ دیدنی کنار همین بازار سر  زده اید.
کاخ هشت بهشت کجاست ؟
ا
جاهای دیدنی اصفهان در پاییز بسیار تماشایی است. اصفهان شهر بزرگ جاذبه های گردشگری , فرهنگی , تاریخی و طبیعی است .کاخ چهلستونعمارت چهلستون در اوایل قرن ۱۱ هـ .ق در میان باغ و مجموعه بناها و کاخهای محوطه دولتخانه صفوی ساخته شده است . این عمارت که یکی از جاهای دیدنی اصفهان در پاییز است عمدتاً به منظور پذیرائی رسمی از میهمانان و سفرای خارجی ، طی سه مرحلهخانه امین التجار اصفهانو طبق یک طرح واحد ساخته شده است . مرحله اول ـ تالار اصلی و بزرگ . مرحله دوم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها